Yükleniyor...

Blog Sayfası

Bağlam Psikiyatri blog yazıları

17
Şubat
2020

Randevu Kuralları

 1. - Kliniğimizde çeşitli psikoterapi seansları uygulanmaktadır. Uygulanacak terapi sizin ve terapistinizin ortak kararı ile belirlenecektir. Seanslar ve psikoterapi süreci ile ilgili bildi almak için sekreterya ile değil terapistiniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

 2. - Seans süresi uygulanan terapiye göre değişkenlik gösterip, genel olarak 45 dk – 50 dk arası sürmektedir. Belirlenen sürenin düzenlenmesi, terapistinizin ve sizin kararınıza bağlıdır. Belirlenen seans süreci terapistinizin kararı ile değişiklik gösterebilir.

 3. - Terapi süreci başvuran kişinin durumuna bağlı olarak tahmini 10-20 seans olarak planlanır. Bu durum kişinin sürecine göre değişiklik gösterebilmekte, takip seansları ve izlem görüşmeleri planlanabilmektedir. Ancak merkezimizdeki temel yaklaşım kişinin fayda sağlayacağı bir sürecin gerçekleşip psikoterapileri sonlandırılmasına yöneliktir. 

 4. - Randevu tarih ve saatleri, terapistinizin uygunluk durumuna göre değişkenlik göstermektedir. İlk seanstan sonra randevular, terapistinizin yönlendirdiği hafta içerisinde en uygun zaman dilimine ayarlanacaktır.

 5. - Psikoterapi seanslarına başlamadan önce sekreteryaya terapiye gelecek olan kişinin kimlik ve iletişim bilgilerinizi iletmeniz gerekmektedir. Bize verdiğiniz herhangi bir bilgi merkezimizde gizlilik ilkesine bağlı olarak saklanmaktadır. 

 6. - Seansınızdan önce randevunuza geleceğinize dair sizden teyit alınır. Telefon ile ulaşılamayan durumlarda mesaj yoluyla bilgilendirme yapılır. Teyit için yapılan aramalara veya mesajlara geri dönüş yapılmaması durumunda seans teyit alınmadığı için iptal edilecektir.

 7. - Ayarlanan psikoterapi seansına teyit alındığı halde gelinmemesi halinde, o randevu saati rezerve edilmiş olunduğu için seansın ücreti talep edilecektir. Bu durumun yaşanması halinde danışana 1 kere daha randevu verilmektedir. Bu durumun birden fazla kez tekrarlanması halinde kişinin merkezimizden tekrar randevu alması mümkün olmayacaktır.

 8. - Terapistinize ulaşmanızı gerektiren bir durumda sekreteryaya notunuzu iletebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede terapistinize sormak istediğiniz sorular ile ilgili (psikoterapi veya ilaç tedavisi ile ilgili sorular vb.) size geri dönüş yapılacaktır.

 9. - Merkezimizden almış olduğunuz terapi seansının üzerinden 1 yıldan fazla süre geçmiş olması durumunda terapistle soru sorma, ilaç düzenleme, fikir danışma vb. gibi gerekçelerle kısa görüşme, terapist güncel durumunuza hâkim olmadığı için, gerçekleştirilmez. Bu durumda yeniden randevu oluşturup tekrar değerlendirme seansına gelmeniz gerekmektedir.

 10. - Eğer planlanmış olan terapi seansınızı ertelemek ya da iptal etmek istiyorsanız bu aramayı da seansınızdan en geç 1 gün önce yapmalısınız. Terapistinizin uygunluk durumuna göre seansınız yeniden planlanacaktır.

 11. - Ankara dışındaki şehirlerden başvuruyorsanız, tercihinize göre internet üzerinden görüntülü görüşme seansı yapmanız mümkündür. Çevrimiçi görüşme seansları yapılması kararı alındıysa, terapistinizin sizi yönlendireceği platform üzerinden görüşme sağlayabilirsiniz. Çevrimiçi seansların ücret ödemeleri seanstan 1 gün önce gerçekleştirilip dekontun merkezimize iletilmesi gerekmektedir. 


2441 | Kategori: Duyurular
Top