Yükleniyor...

Blog Sayfası

Bağlam Psikiyatri blog yazıları

17
Şubat
2020

Randevu Kuralları

 1. - Randevu almak için aradığınızda, seansı hangi terapistten istediğinizi belirtmelisiniz. 
 2. - Kliniğimizde çeşitli psikoterapi seansları uygulanmaktadır. Uygulanacak terapi sizin ve terapistinizin ortak kararı ile belirlenecektir. Seansla  ilgili değişiklikler için sekreterya ile değil terapistiniz ile görüşmeniz gerekmektedir.

 3. - Seans süresi uygulanan terapiye göre değişkenlik gösterip, genel olarak 45 dk – 50 dk arası sürmektedir. Belirlenen sürenin düzenlenmesi, terapistinizin ve sizin kararınıza bağlıdır.  Belirlenen seans süreci terapistinizin kararı ile uzatılabilir.

 4. - Randevu tarih ve saatleri, terapistinizin uygunluk durumuna göre değişkenlik göstermektedir. İlk seanstan sonra randevular, terapistinizin yönlendirdiği hafta içerisinde en uygun zaman dilimine ayarlanacaktır.

 5.  -Randevu aldığınızda, sekreteryaya terapiye gelecek olan kişinin ad-soyad bilgisini, eğer terapiye gelecek kişinin yakınıysanız, yakınlık derecenizi ve size ulaşabileceği bir telefon numarası vermeniz gerekmektedir.

 6. - Seansınızdan önce randevunuza geleceğinize dair sizden teyit alınır. Telefon ile ulaşılamayan durumlarda mesaj yoluyla bilgilendirme yapılır.

 7. - Telefonla yapılan aramaları açmayan veya geri dönmeyen danışanlarımız, atılan teyit mesajından sonra, aynı gün içerisinde mesai saatinin bitimine kadar sekreteryaya geleceğini bildirmezse seansı iptal edilir. Seansı onaylanmamış ve teyit alınamamış kabul edilir.

 8. - Teyit alındığı halde gelmeyen danışanlarımıza en fazla 1 kere daha randevu verilmektedir. Bu durumun birden fazla kez tekrarlanması halinde kişinin kliniğimizden tekrar randevu alması mümkün olmayacaktır.

 9. - Terapistinize ulaşmanızı gerektiren bir durumda terapistiniz müsait olmayabilir. Bu durumda sekreteryaya notunuzu iletebilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede terapistinize sormak istediğiniz sorular ile ilgili (ilaç azaltma, bırakma, seanslarla ilgili konuşma vb.) size geri dönüş yapılacaktır.

 10. - Planlanmış olan terapi seansınızı telefon ile seansınızdan en geç 2 gün önce  mesai saatinin bitimine kadar sekreteryaya bildirerek iptal edebilirsiniz. Ancak terapi sürecinizin nasıl ilerleyeceği siz danışanlarımız açısından önemli olduğundan bu kararın  terapistinize danışarak verilmesini öneririz. Seansa 1 günden az bir süre kaldıktan sonra seansın iptal edilmesi, teyit alındığı halde gelmeme olarak kabul edilecektir.

 11. - Eğer planlanmış olan terapi seansınızı ertelemek ya da öne çekmek istiyorsanız bu aramayı da seansınızdan en geç 2 gün önce yapmalısınız. Terapistinizin uygunluk durumuna göre seansınız yeniden planlanacaktır.

 12. - Ankara dışındaki şehirlerden başvuruyorsanız, tercihinize göre internet üzerinden görüntülü görüşme seansı yapmanız mümkündür. Bu seçenek terapistiniz tarafından uygun görüldüyse ve internet üzerinden görüntülü görüşme seansları yapılması kararı alındıysa, terapistiniz size internet üzerinden görüşme kurallarını iletecektir, bu kurallara uyulacağı kabul edilmesiyle seanlarınız gerçekleşebilir.


1553 | Kategori: Duyurular
Top